Armutlu Ag Pano Kurulumu

Armutlu Ag Pano Kurulumu

AG Panolar; Merkez Elektrik; AG Pano Otomasyon sistemleri ihtiyaçlarınız için talep ve beklentilerinizi birebir karşılayan özel imalat çözümleri sunuyoruz.

 

AG panolarımız, Ana Dağıtım Panoları

AG dağıtım tablolarına enerji panolar aracılığı ile dağıtılır. Bina tipi trafo tüketicilerin tesislerine gelen elektrik enerjisinin ana dağıtımının yapıldığı panolardır. Günümüzde elektrik panolarında kullanılan kontrol ve koruma malzemelerinde analog yapıdan dijital sistemlere doğru yönelmiştir. Trafonun alçak gerilim çıkışı ana dağıtım panosuna gelir ve buradan tali panolara enerji dağıtımı yapılır. Ana dağıtım panosu ile tesis verilen elektrik tek bir yerden kontrol edilebilir ve büyük tesislerde kompanzasyon panosu ile beraber kullanılır. Kullanım yerine göre dahilli ve harici olarak ikiye ayrılır. Tesis dışında monraj yapılacak ise harici tip özellikte olmalıdır. Tesis içerisinde ise dahil özellikte; doğal havalandırma olarak montaj yapılmalıdır. 

 

AG dağıtım tablolarına enerji panolar aracılığı ile dağıtılır. Fabrika ve atölye gibi yerlere gelen elektrik enerjisi dağıtım panoları aracılığı ile dağıtım tablolarına yönlendirilir. Böylece tüm tesisin enerjisi tek bir panodan kontrol edilebilir. Üzerlerinde bulunan ölçü aletleriyle tesise gelen şebeke gerilimi, tesisin şebekeden çektiği güç ve akım gibi değerlerde bu panolardan okunabilir. 

 

Dağıtım panoları, bir atölyenin veya bir tesisin dağıtım tablolarının enerji aldığı ana birimdir. Bu bakımdan; dağıtım panoları tesis veya atölyedeki elektrik enerjisinin tümünü kontrol altında tutar. Herhangi bir bölüme ait dağıtım tablosunun enerjisisiniz kesilmesi gerektiğinde dağıtım panolarının üzerindeki şalter kapatılarak bu işlem kısa sürede gerçekleştirilebilir. Tehlikeli bir durumda tüm birimin enerjisini buradan kesmek mümkündür. Ayrıca üzerinde bulunan ölçü aletleriyle akım ve gerilim bilgilerini de okumak mümkündür. Merkez Elektrik olarak AG Panoların kurulum ve montajında size daima yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Öne Çıkarılanlar

Armutlu Elektrik Bakım Onarımı

Merkez Elektrik Olarak, işletmelerde, Ev, Mesken ve diğer elektrik kullanımı olan yerler

Armutlu Og Pano Kurulumu

O.G Pano Montajları & kompanzasyon; Büyük tesislerde kompanzasyon panosu i

Armutlu Elektrik Plan Proje Uygulama

Her tür yapı için kuvvetli akım, zayıf akım, elektrik panosu projelerinin &c

Yorumlar