Armutlu Og Pano Kurulumu

Armutlu Og Pano Kurulumu

O.G Pano Montajları & kompanzasyon; Büyük tesislerde kompanzasyon panosu ile birlikte montaj yapılır. Merkez Elektrik olarak ihtiyacınızı karşılıyoruz.

 

OG Kompanzasyon Panoları özellikle orta gerilim motorlarının ve indirici güç trafoların sabit endüktif reaktif güç ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılan panolardır.

 

Merkez Elektrik OG Kompanzasyon panoları akım sınırlama reaktörlü, sabit tip veya vakum kontaktörlü olarak imal edilmektedir. OG Kompanzasyon sistemleri’nin tesis edilmesinin gerekliliğine baktığımızda; yüklerin talep ettiği endüktif reaktif gücü yasal sınırlarla belirlenen değerlerin altında tutmak, trafolardan talep edilen reaktif enerjinin düşürülmesi ile aktif güç kullanım kapasitesini arttırmak gibi amaçlar için yapıldığını görebiliriz.

 

Reaktif güç kompanzasyonu ile şebekeden talep edilen reaktif güç, başka bir reaktif güç üreticisi ile sağlanarak şebekeden talep edilen görünür gücün azalmasını sağlar. Bu durumda sistemden çekilen görünür güç (S) ile aktif güç (P) birbirine yaklaşmış olur.

 

Elektrik sisteminde; mıknatıslanma etkisi ile elektrik enerjisini yine elektrik enerjisine ya da farklı bir enerjiye çeviren cihazlar (elektrik motoru, bobin v.b.), bu mıknatıslanma etkisi ile faz akımını geri veya ileriye getirebilirler. Ana dağıtım panosunda olduğu gibi harici ve dahilli olarak ikiye ayrılırlar.

 

AG Pano sistemleri hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için iletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşın size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 

Öne Çıkarılanlar

Armutlu Su Tesisatı Kurulumu

Merkez Elektrik su tamir ustası ile sizlere su tesisatı alanında profesyonel bir hizmet

Armutlu Og Pano Kurulumu

O.G Pano Montajları & kompanzasyon; Büyük tesislerde kompanzasyon panosu i

Armutlu Elektrik Plan Proje Uygulama

Her tür yapı için kuvvetli akım, zayıf akım, elektrik panosu projelerinin &c

Yorumlar